Anasayfa arrow Sınıflara Göre Yayınlar arrow Yedinci Sınıf Kitapları arrow Türkçe Dil Yeteneği 7
KOZA Türkçe Dil Yeteneği 7 Yazdır E-posta
İlköğretim 7. sınıf KOZA TÜRKÇE DİL YETENEĞİ kitabı, yeni Türkçe programında belirtilen kazanımlara uygun olarak öğrencilerimizi okula ve seviye belirleme sınavlarına (SBS’ye) hazırlamak amacıyla düzenlenmiştir.
KOZA TÜRKÇE DİL YETENEĞİ kitapları aynı zamanda birer başvuru kitabı özelliği taşımaktadır. Bu nedenle kazanımların işlenişi sırasında ders kitaplarının ve programın ön gördüğü sıralamaya uyulmuş, ancak nadiren program sınırlılıkları aşılmıştır.

Kazanımların işlenişinde yapılandırıcı bir yaklaşım izlenmiş ve çoklu zeka kuramına uyulmuştur. Etkinlikler, önce bilgiye ulaşılmasını, daha sonra da bu bilgilerin kalıcı hale getirilmesini sağlayacak niteliktedir. Böylece bilgiye öğrencinin kendisinin ulaşabilmesi hedeflenmiştir. Verilen kısa açıklamalar, öğrencinin ulaştığı bilgilerin doğruluğunun değerlendirilmesine rehberlik edecektir.

Konu aralarında sık sık, konu sonlarında ise daha kapsamlı farklı ölçme değerlendirme teknikleri kullanılarak kazanımların ne derece kavranıldığı belirlenmeye çalışılmıştır.

Elinizdeki kitap, bir taraftan derslerinize diğer taraftan seviye belirleme sınavlarına (SBS’ye) hazırlanırken size iyi bir rehber olacaktır.

Image
KOZA TÜRKÇE DİL YETENEĞİ 7
Yazan: Nurgül Özer - Ali Aslan - Gülnihal Cingöz
16x24 cm boyutlarında
208 sayfa
4 renk ofset baskı
 
< Önceki   Sonraki >
zkitap
 
Kelebek Animasyon Stüdyosu

KOZA Başarı Tespit Sınavı Soru Dağılımları 2015-2016

2, 3 ve 4. Sınıflar 2. Dönem Başarı Tespit Sınavı Soru Dağılımları

5, 6 ve 7. Sınıflar 2. Dönem Başarı Tespit Sınavı Soru Dağılımları

8.Sınıflar uygulanacak sınavların soruları, MEB TTKB’nin 11.09.2015 tarih ve 79031618-480 -E.9072175 sayılı “2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Merkezî Sistem Ortak Sınavları”  konulu yazısıyla açıklanan konu/kazanım çalışma takvimine göre hazırlanacaktır. Bu çizelgelere “www.ttkb.meb.gov.tr ” adresinden ulaşabilirsiniz.

Yayın Katalogları 2014-2015

Çocuk Edebiyatı Yazarlarımız

RocketTheme Joomla Templates