Anasayfa arrow Sınıflara Göre Yayınlar arrow Dördüncü Sınıf Kitapları
Dördüncü Sınıf Kitapları
KOZA 4. Sınıf Eğitim Setim Yazdır E-posta
 KOZA 4. Sınıf Eğitim Setim
Devamını oku...
 
KOZA FASİKÜL FASİKÜL SORU BANKALARI 4 Yazdır E-posta
KOZA FASİKÜL FASİKÜL SORU BANKALARI TÜRKÇE 4 / FEN BİLİMLERİ 4 / MATEMATİK 4 / SOSYAL BİLGİLER 4 / İNGİLİZCE 4

KOZA Fasikül Fasikül Soru Bankası kitapları (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Sosyal Bilgiler), ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin MEB öğretim programlarında belirtilen kazanımları edinmelerini sağlamak, okulda öğrendiklerini pekiştirmek, gelecekte girecekleri sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla ders ders fasiküller hâlinde hazırlanmıştır.

Alanında uzman eğitimciler tarafından özenle hazırlanan her bir derse ait kitapta, öğrencilerin düşünme, yorumlama ve sonuca ulaşma becerilerini geliştirecek sorulara yer verilmiştir. Çoktan seçmeli olarak hazırlanan soruların tamamı özgün olup sorularda boşluk doldurma, tanılayıcı dallanmış ağaç, kavram haritaları, eşleştirme, doğru - yanlış, yapılandırılmış grid gibi farklı ölçme değerlendirme tekniklerinden yararlanılmıştır. Sorular öğrencilerin düşünme, yorumlama ve sonuca ulaşma becerilerini geliştirecek, ilgi ve dikkatini çekecek nitelikte; eğlenceli, zevkli ve bol görsellidir.

Sorular hazırlanırken öğrencilerin; bilgileri tanımlamaları, hatırlamaları, yorumlamaları, yorumladıklarını uygulamaları, bilgi bütününü oluşturan ögeleri analiz etmeleri ya da verilen ögeleri birleştirerek sentezlemeleri hedeflenmiştir.

Kitapların fasikül sayıları ve fasiküllerin sayfa sayıları, o derse ait tema/ünite/öğrenme alanları ve kazanımların yüzdelik dilimleri ve programdaki ders saatleri dikkate alınarak ayarlanmıştır. 11-12 fasikülden oluşan kitaplarda, derslere göre değişen sayıda bölüm ve genel değerlendirme testleri (41-75 test) ve 735-1150 arasında değişen sayılarda özgün soru ile yanıt anahtarları yer almaktadır.  

 
4.Sınıf Konu Anlatımlı İngilizce Kitapları Yazdır E-posta
4.Sınıf Konu Anlatımlı İngilizce Kitapları
Devamını oku...
 
4.Sınıf Sınava Hazırlık Kitapları Yazdır E-posta
4.Sınıf Sınava Hazırlık Kitapları
Devamını oku...
 
KOZA İngilizce Yaz Tatil Kitabı 4 Yazdır E-posta

Image

Yazar: H. Şebnem GÜNEREN

İngilizce öğrenmenin ve pratik yapmanın en kolay ve etkili yollarından biri kitap okumak, dili sürekli kullanmaktır. Öğrencilerin yaz tatilinde öğrendiklerini unutmamaları ve pekiştirmeleri için Millî Eğitim Bakanlığının yeni İngilizce müfredat programının 4. sınıf üniteleri dikkate alınarak İngilizce Yaz Tatil Kitabı 4 hazırlandı.
İlköğretim 4. sınıflar için hazırlanan İngilizce Yaz Tatil Kitabı 4’de farklı ölçme değerlendirme çalışmalarına (örneğin; bulmacalara, açık uçlu sorulara, boşluk doldurma, doğru yanlış, tamamlama çalışmalarına), görsel okuma etkinliklerine ve sözcük çalışmaları vb. uygulamalara yer verildi. Böylece  öğrenciler için İngilizce okuma yeteneğini, gramer bilgisini ve kelime hazinesini tatil döneminde de geliştirecek, öğrendiklerini unutturmayacak bir yardımcı kitap sağlandı.   
Sınıf seviyesine uygun, öğrenilenlerle uyumlu, rahatça ve korkmadan okunabilecek İngilizce Yaz Tatil Kitabı 4 artık sizinle...

Kitap 19 x 27 cm boyutlarında, 4 renk baskılı ve 80 sayfadır.

 
4. Sınıf Çalışma Yaprakları Yazdır E-posta

Image
Image
Image
Image
Image

KOZA Çalışma Yaprakları, yeni ders programlarına uygun bir eğitim aracı olarak, her ders için 30'ar çalışma yaprağı biçiminde hazırlanmıştır.
Her çalışma yaprağında önce çoktan seçmeli sorulara, daha sonra doğru yanlış, doldurmalı, eşleştirmeli, kavram haritası doldurma, grafik düzenleme, bulmaca vb. çeşitli ölçme-değerlendirme tekniklerine yer verilmiştir. Bu çalışmalarda eleştirel düşünme, problem çözme, okuduğunu anlama, yaratıcılığını kullanma, araştırma yapma gibi öğrencinin bilişsel, duyuşsal, psikomotor alandaki becerilerini kullanması hedeflenmiştir.
Devamını oku...
 
Yeni Hikâye Kitapları Yazdır E-posta

Image
Image
Image
Image
Image

 
Etkinlikten Bilgiye Tüm Dersler 4 Yazdır E-posta

Image


Tüm Dersler 4 kitabımız yeni müfredat programına göre hazırlanmıştır. Öğrencilerin etkinlikler aracılığıyla bilgiye ulaşmalarını sağlayacak bir kaynak niteliğindedir.
Ders programlarında yer alan tüm konular belli başlıklar altında toplanıp birleştirilerek açık ve anlaşılır bir biçimde düzenlenmiştir.

Devamını oku...
 
Koza 4. Sınıf Hazırlık Kitapları Yazdır E-posta
Image
Image
Image
Image

Çocuklarımızın daha önceki yıllardan itibaren sınavlara hazırlıklı ve donanımlı olması gerekmektedir.  Yayınevimiz, bu amaçla yeni ders programlarındaki değişiklikleri de dikkate alarak çeşitli sınıflara ve derslere yönelik DERSLERE DESTEK AMACIYLA HAZIRLIK yayınlarını hizmetinize sunmuştur.
Devamını oku...
 
KOZA Türkçe Dil Yeteneği 4 Yazdır E-posta
İlköğretim 4. sınıf KOZA TÜRKÇE DİL YETENEĞİ kitabı, yeni Türkçe programında belirtilen kazanımlara uygun olarak öğrencilerimizi okula ve seviye belirleme sınavlarına (SBS’ye) hazırlamak amacıyla düzenlenmiştir.
Devamını oku...
 
KOZA Yetenek Matematik 4 Yazdır E-posta
Image
İlköğretim 1 - 5. sınıflar matematik ders programlarına göre hazırlanan "Yetenek Matematik" çalışma kitaplarında çoklu zeka uygulamaları, yetenek testleri, zihinden işlemler, zeka oyunları, örnek çalışmalar vb. matematiği sevdirerek öğretecek etkinlikler yer almaktadır.
Yazarlar: Lokman Gündoğdu - Dr. Özgün Karaca
Devamını oku...
 
KOZA Güzel Yazı Kitabı Yazdır E-posta
Image
Değerli Öğretmenlerimiz,
Yeni İlköğretim Türkçe Dersi Programı tüm çocuklarımızın bitişik eğik el yazısı yazmalarını zorunlu kılmaktadır. Farklı sınıflarda olan çocuklarımızın bu yazıyı tam ve kuralları ile yazabilmesi ve yazı çalışmalarında uygulaması gereken kuralları öğrenmesi gerekmektedir.
Devamını oku...
 
KOZA Soru Bankası 4 Yazdır E-posta
Image
KOZA Soru Bankası 4 (464 sayfa)
• Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler derslerini kapsayan
• Yapılandırıcı yaklaşıma uygun
• Çoklu zekâyı dikkate alan
• Yeni program konularını içeren
• Farklı tiplerde binlerce soru ile
ünite testleri ve deneme testleri içeren eğlenceli, zevkli kitaplar.
19,5*27,5 cm ebatlarında, 4 renk iç baskı, selefonlu 220 gr kapak

Yazarları : Elif ŞİMŞEK, Şükran KAYA, Özen BAYRAM
 
Koza İlköğretim Fen ve Teknoloji 4 Yazdır E-posta
Fen ve Teknoloji derslerinde öğrenilenleri yaşamla bağdaştırmanız ve bu bilgileri kullanabilmeniz için yayınevimiz, toplam 12 kitaptan oluşan bu diziyi hazırlamıştır. Bu kitaplardan 2 tanesi 4 ve 5. sınıflar için ortak kitap olarak düzenlenmiştir. 4. sınıflar için 7 kitap, 5. sınıflar için 7 kitap olacak şekilde set haline getirilmiştir.Yazarları: Çağlar SUNAY - Dr. Özgün KARACA
Devamını oku...
 
zkitap
 
Kelebek Animasyon Stüdyosu

KOZA Başarı Tespit Sınavı Soru Dağılımları 2016-2017

2, 3 ve 4. Sınıflar 1. Dönem Başarı Tespit Sınavı Soru Dağılımları

5, 6 ve 7. Sınıflar 1. Dönem Başarı Tespit Sınavı Soru Dağılımları

 

8. sınıflarda uygulanacak sınavların soruları, MEB TTKB’nin 31.08.2016 tarih ve 79031618-480 -E.9260557 sayılı “2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Merkezî Sistem Ortak Sınavları” konulu yazısıyla açıklanan konu/kazanımlara ve çalışma takvimine göre hazırlanacaktır. Bu çizelgelere “www.meb.gov.tr ” adresinden ulaşabilirsiniz.

Yayın Katalogları

Çocuk Edebiyatı Yazarlarımız

RocketTheme Joomla Templates